KUIDAS KASUTADA KONDOOMI?

KUIDAS KASUTADA KONDOOMI?

Kondoom tuleb panna peenisele enne, kui peenis puudutab naise suguelundeid (kaitse seksuaalsel teel levivate infektsioonide eest) ja kohe peenise jäigastumisel, sest esimesed seemnerakud eralduvad juba erektsiooni tekkides (kaitse raseduse eest).
Alati tuleb kontrollida kondoomi säilivusaega ja seda, et pakend oleks terve.
Pakendi avamiseks ei tohi kasutada terariistu või hambaid, pakend tuleb avada selleks ettenähtud kohast rebides.
Kondoom tuleb asetada peenisele ja teise käega lahti rullida lõpuni peenisele nii, et allarullitav äär jääb väljapoole, see aitab kondoomi õigetpidi peale panna.
Kondoomi otsast pöidla ja nimetissõrmega hoides tuleb kondoomist õhk välja -  kondoomi sisse jääv õhk võib soodustada selle rebenemist.
Kondoomi tuleb hoida peal kogu vahekorra ajal. Aeg-ajalt tuleb kontrollida, kas kondoom on ikka kindlalt paigal, kuna see võib maha libiseda või rulluda, eriti siis, kui peenis vahepeal lõdveneb.
Pärast seemnepurset tuleb võtta peenis tupest välja enne, kui peenis lõtvuma hakkab, hoides samal ajal sõrmedega kondoomi äärest kinni, et see peeniselt maha ei libiseks ja spermat tuppe ei satuks.
Kasutatud kondoomi võib pakkida salvrätikusse ja panna prüginõusse (WC-potti ei tasu kondoomi visata, kuna see võib põhjustada ummistusi).

Allikas: amor.ee

Kondoomi kasutamine

Pilt: https://www.cdc.gov/condomeffectiveness