Kondoomid peaksid olema nagu kingad – sa lähed poodi, ütled müüjale õige suuruse ning saad kingad, mis sobivad Sinu jalaga ideaalselt. Mitmed uuringud on näidanud, et standardkondoomid on paljude meeste jaoks kas liiga pingul või liiga laiad. See ei taga piisavalt turvalisust, seksi nauditavust ja mugavust.

MIDA JÄLGIDA KONDOOMI VALIKUL:

1. SUURUST

Kumme toodetakse laiuses 45mm - 72mm. Naised võiksid kaasas kanda Euroopa keskmisi, 52mm laiuseid preservatiive. Peenise pikkus ei oma erilist tähtust, sest kõik preservatiivid on tehtud piisavalt pikad, et sobida kõigile.

Õige suurusega kondoom ei libise peenise pealt ära ja on täpselt ümber. Valides just sinule sobiva, muudad seksi turvaliseks ja sama nauditavaks, kui on seks ilma kummita.


2. KUJU

Kondoomipakile on märgitud sirged või ülevalt poolt laieneva otsaga kondoomid. Valik tuleb teha vastavalt peenise kujule. Kõige parema tulemuse saad katsetamise käigus. 


3. MATERJALI TIHEDUST

Preservatiive toodetakse erineva paksusega materjalist. “Extra thin” ja “Extra strong” märge pakil näitab, kas kondoom on õhemast või paksemast materjalist.

Paksemast materjalist on mõeldud päraku ehk anaalseksiks. Õhemast materjalist on mõeldud tupeseksiks ja need on sama turvalised, kui tihedamast materjalist kummid. Õhem materjal ei tähenda, et need kondoomid lähevad kergemini katki.

Kõik mummud, triibud ja helendused on mõeldud lisaefekti loomiseks ja seksuaalelu kirgastamiseks. Lateksiallergikutele toodetakse ka lateksivabu kondoome. Lateksivabad ei ole nii elastsed, kui on lateksist kondoomid, kuid on väga hästi kasutatavad ja loovad loomulikuma tunde.

4. SÄILIVUSAEGA


Kondoomide realiseerimisaeg on üldjuhul kuni kaks aastat. Realiseerimistähtaja ületanud kaitsevahendeid ei ole soovitatav kasutada.


5. ET PAKEND OLEKS SULETUD


Kontrolli, et pakendi servad oleksid terved ja pakend ei oleks silmnähtavalt purunenud. NB! Ära hoia kumme rahakoti vahel või pükste taskus. Sobiv viis preservatiivi kaasas kandmiseks on kas eraldi kondoomi tops või kotis eraldatud sahtel. Võtmed ja muud esemed võivad pakendit kahjustada ja seetõttu muutub kondoom kasutuskõlbmatuks.MÕÕDUTABEL


Peenise ümbermõõdu mõõtmneKondoomi suurus on väga oluline just mugavuse aspektist. Iga mees on erinev ja kõigile ei sobi ühesugused kummid. Kui leiad endale õiges suuruses kaitsevahendi, siis veendud, et seks on nauditav ka kondoomiga. 

Meie e-poest leiad endale väga mugavalt just õiges suuruses kondoomid. Oleme kondoomid suuruse järgi jaotanud kolme kategooriasse: suured, keskmised ja väikesed. Leia endale see õige! 

Kondoomid suuruses 45 - 49 mm.
Kondoomid suuruses 52 - 57 mm.
Kondoomid suuruses 60 - 72 mm.