Kondoomid peaksid olema, nagu kingad – sa lähed poodi, ütled müüjale õige suuruse ning saad kingad, mis sobivad Sinu jalaga ideaalselt. Mitmed uuringud on näidanud, et standardkondoomid on paljude meeste jaoks kas liiga pingul või liiga laiad. See ei taga piisavalt turvalisust, seksi nauditavust ja mugavust.

MIDA JÄLGIDA KONDOOMI VALIKUL:

 • Suurust
  Kondoome toodetakse laiuses 47mm- 69mm. Naised võiksid kaasas kanda Euroopa keskmiseid, 52mm laiuseid kondoome. Peenise pikkus ei oma erilist tähtust, sest kõik kondoomid on tehtud piisavalt pikad, et sobida kõigile. Õige suurusega kondoom ei libise peenise pealt ära ja on täpselt ümber. Valides just sinule sobiva kondoomi muudad seksi turvaliseks ja sama nauditavaks, kui on seks ilma kondoomita.

 • Kuju
  Kondoomipakile on märgitud sirged ja ülevalt poolt laieneva otsaga kondoomid. Valik tuleb teha vastavalt peenise kujule. Kõige parema tulemuse saad proovimise teel.

 • Materjali tihedust
  Kondoome toodetakse erineva paksusega materjalist. “Extra thin” ja “Extra strong” märge kondoomipakil näitab, kas kondoom on õhemast või paksemast materjalist. Paksemast materjalist kondoomid on mõeldud päraku ehk anaalseksiks. Õhemast materjalist kondoomid on mõeldud tupeseksiks ja need on sama turvalised, kui tihedamast materjalist kondoomid. Õhem materjal ei tähenda, et need kondoomid lähevad kergemini katki. Kõik mummud, triibud ja helendused on mõeldud lisaefekti loomiseks ja seksuaalelu kirgastamiseks. Lateksiallergikutele toodetakse ka lateksivabu kondoome. Kondoomid ei ole nii elastsed, kui on lateksist kondoomid, kuid on väga hästi kasutatavad ja loovad loomulikuma tunde.

 • Säilivusaega
  Kondoomide realiseerimisaeg on üldjuhul kuni kaks aastat. Realiseerimistähtaja ületanud kondoome ei ole soovitatav kasutada.

 • Et pakend oleks suletud
  Kontrolli, et pakendi servad oleksid terved ja pakend ei oleks silmnähtavalt purunenud. NB! Ära hoia kondoome rahakoti vahel või pükste taskus. Sobiv viis kondoomi kaasas kandmiseks on kas eraldi kondoomi tops või kotis eraldatud sahtel. Võtmed ja muud esemed võivad kondoomi pakendit kahjustada ja seetõttu muutub kondoom kasutuskülbmatuks.

Peenise ümbermõõdu mõõtmne


Kondoomi suurus on väga oluline just mugavuse aspektist. Iga mees on erinev ja kõigile ei sobi ühesugused kondoomid. Kui leiad endale õiges suuruses kondoomi, siis veendud, et seks on nauditavam ka kondoomiga. Jaotasime kondoomid suuruste järgi, selleks, et kondoomide valik oleks lihtsam. Ümbermõõt tuleb mõõta jäigastunud peeniselt!

Kondoomid suuruses 47 - 49 mm.
Kondoomid suuruses 52 - 57 mm.
Kondoomid suuruses 60 - 69 mm.