Selleks, et tagada turvaline vahekord, on oluline kondoom õigesti peale panna ning hoida peal kogu vahekorra aja.


Allpool 9 näpunäidet, mida silmas pidada kondoomi kasutamisel:

* Kumm tuleb panna peenisele enne, kui peenis puudutab naise suguelundeid (kaitse seksuaalsel teel levivate infektsioonide eest) ja kohe peenise jäigastumisel, sest esimesed seemnerakud eralduvad juba erektsiooni tekkides (kaitse raseduse eest).


* Alati tuleb kontrollida kondoomi säilivusaega ja seda, et pakend oleks terve.


* Pakendi avamiseks ei tohi kasutada terariistu või hambaid, pakend tuleb avada selleks ettenähtud kohast rebides.


* Preservatiiv tuleb asetada peenisele ja teise käega lahti rullida lõpuni peenisele nii, et allarullitav äär jääb väljapoole, see aitab kondoomi õigetpidi peale panna.


* Kummi otsast pöidla ja nimetissõrmega hoides tuleb õhk välja -  kaitsevahendi sisse jääv õhk võib soodustada selle rebenemist.


* Kondoomi tuleb hoida peal kogu vahekorra ajal. Aeg-ajalt tuleb kontrollida, kas kumm on ikka kindlalt paigal, kuna see võib maha libiseda või rulluda, eriti siis, kui peenis vahepeal lõdveneb.


* Pärast seemnepurset tuleb võtta peenis tupest välja enne, kui peenis lõtvuma hakkab, hoides samal ajal sõrmedega kummi äärest kinni, et see peeniselt maha ei libiseks ja spermat tuppe ei satuks.


* Kasutatud kaitsevahendi võib pakkida salvrätikusse ja panna prüginõusse (WC-potti ei tasu kondoomi visata, kuna see võib põhjustada ummistusi).


 

Kuidas kondoomi peale panna

Allikad:
www.amor.ee
www.hiv.ee